nasıl gidiliyor

Kırklareli Kıyıköye nasıl gidilir
Kırklareli Kıyıköy nerede

Nasıl Gidilir Eğlence yerlerine nasıl gidilir Gezilecek yerlere nasıl gidilir Tatil mekanlarına nasıl gidilir Üniversitelere nasıl gidilir Stadyumlara nasıl gidilir Dini yerlere nasıl gidilir Kamu kuruluşlarına nasıl gidilir


dot Eğlence Yerleri
Alışveriş Merkezleri
Disko ve Barlar
Konser Alanları
Lunaparklar
Mağazalar
Restaurantlar
Sinema Salonları
Tema Parklar
Tiyatrolar
dot Gezilecek Yerler
Adalar
Akarsu ve Şelaleler
Dağlar
Denizler
Göl ve Göletler
Milli Parklar
Müzeler
Ormanlar
Piknik ve Mesire Alanları
Tarihi Mekanlar
dot Tatil Mekanları
Apartlar
Kaplıcalar
Kayak Merkezleri
Oteller
Pansiyonlar
Plajlar
Tatil Köyleri
dot Eğitim Kurumları
Dershaneler
Liseler
Öğrenci Yurtları
Sürücü Kursları
Üniversite ve Fakülteler
İlköğretim Okulları
dot Spor Tesisleri
Spor Salonları
Spor Tesisleri
Stadyumlar
dot Dini Mekanlar
Camiler
Cemevleri
Kiliseler
Kutsal Mekanlar
Sinagoglar
Türbeler
dot Kamu Alanları
Bankalar
Duraklar
Evlendirme Daireleri
Fuar Alanları
Hastaneler
Hava Alanları
Köprüler ve Otoyollar
Meydanlar
Mezarlıklar
Otogarlar
Parti Binaları
Sanayi Siteleri
Toplu Konutlar
İskeleler

 

Kırklareli Kıyıköy yol tarifi

Bulunduğunuz ilçeyi seçiniz : Merkez , Babaeski , Demirkoy , Kofcaz , Luleburgaz , Pehlivankoy , Pinarhisar , Vize ,İstanbul'a 2 saat uzaklıkta ,Karadeniz'e tepeden bakan balıkçı kasabası Kıyıköy'ün, turizmini ağırlıklı olarak doğa meraklıları,sandal sefası meraklıları, fotoğraf tutkunları, doğa ve balık avcıları,trekking severler ,yeşili ve maviyi bir bütün olarak yaşayıp sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler oluşturuyor.

Kıyıköy sınırları içerisinde yer alan Belediye Plajı, Liman Plajı, Kaz Limanı ve Selvez Koyu plajları yaz sezonu boyunca güneşlenmek ve yüzmek isteyenlere ev sahipliği yapmaktadır.


Kıyıköy,tarih içerisinde kimi zaman gemi batıran bir kıyı kenti,kimi zaman bal yiyenler olarak adlandırılan Traklar’ın yurdu olarak anılması ile kalmamış Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne ve Avrupa’ya şarap kaçıranların kullandığı şarap yolu nedeniyle şarap kaçakçılarına ev sahipliği yapmış Traklar’ın, Persler’in, İskitler’in, Medler’in, Ceneviz kolonileri gibi birçok medeniyetin yaşamış olduğu bir balıkçı kasabası.Kıyıköy Kasabası bahsedilen tarih olaylarına şahitlik ederken millattan önceki dönemlerden günümüze gelene kadar Medea [Μήδεια], Salmydessos [Σαλμυδεσσος] isimlerinin yanı sıra , Cumhuriyet öncesi döneminden 1960 yıllara kadar da rumların yaşamasından dolayı bir rum ismi olan Midye[Mideia] ismi ile anılmıştır.

Medea (Medeia):Büyük bir Yunan efsanesi.Aietes in büyücü ve güzel kızı Medea eşinin kendisini aldattığı corinthia prensesini ve öz çoçuklarını gemi ile kaçırıp acımasızca parçalara bölerek denize atar.Arkasından gelen kocasının denizde sevdiği kadının ve çoçuklarının ceset parçalarını topladıkça Medea diye bağırmasıyla kent medea olarak anılmıştır.”ah medea, yıldızlar önünde eğildi senin, böyle de bir kadınsın işte”.

Salmydessos (Salmydessus):Kıyıköy’ün İstanbul boğazına yakınlığından dolayı ,Salmydessos halkı kıyı şeridini fenerlerle aydınlatıp açıklarda olan gemilere Kıyıköy’ü boğaz gibi gösterip yanılmalarını sağlayarak gemilerin denize doğru çıkıntı oluşturmuş kayalara çarparak batmalarını sağlıyorlardı.Parçalanan gemileri yamağlayarak geçiniyorlardı.Salmydesoss bu yüzden “gemi batıran” olarak anılmıştır.

Midye (Mideia):Kıyıköy Kasabası 1940′lı yıllara kadar bu isimle alınmıştır.

Kıyıköy:Adnan Menderes’in helikopterle kasabanın üstünden geçerken “denize bu kadar yakınsa buraya Kıyıköy diyelim” demesi ile Kıyıköy ismini kazanmıştır.

Kırklareli Kıyıköy Kirklarelİ ilinin Vize ilçesindedir.

Yaklaşık Kırklareli Kıyıköy yol güzergah bilgisi haritanın altında yer alıyor. Bulunduğunuz il veya ilçeye göre seçim yaparak detaylı yol haritası görebilirsiniz, Kırklareli Kıyıköye en kısa yoldan nasıl gidilir bu haritadan inceleyebilirsiniz.

Kaç km : 'dir.

Bu yere nasıl ulaşılabileceği (Ulaşım Yolları, Yol Sorunları, Toplu Taşıma Araçları gibi) ve bilgilerinizi paylaşmak ister misiniz ?
Aşağıda bulunan direktif şeklindeki yön bilgileri Google Maps tarafından sağlanmaktadır. Yola çıkmadan önce doğruluğunu mutlaka teyit ediniz.

Kırklareli Kıyıköy Resimleri (KıRKLARELI)Google aramasıyla gelenler şöyle geliyor;
kıyıköyde denize girmek, yazık kıyıköy, kırklareli kıyıköy kroki, kırklareli kıyıköy gidiş, kırklareli kıyıköy yol tarifi, kırklareli kıyıköy nasıl giderim,
Favorilerimiz : dedektör | altın dedektörleri | karikatür | Nasilgidiliyor.com yani nerede ve nasıl gidilir?